Çukurova Okulu 2020-2021 Sezonu Piyano Resitali ile Açıldı

0
204

Çukurova Sanat Girişimi (ÇSG)/ Çukurova Okulu (ÇO) kültür-sanat etkinliklerinin sezon açılışını ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nda gerçekleştirdi. Youtube ve Facebook gibi sosyal mecralarda canlı yayınlanan etkinlikte Doç. Ülviyye Güler’in sanat danışmanlığında, ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencisi Bilge Gürer’in piyano resitali izleyenleri büyüledi.

Bilge Gürer hakkında;

Piyano çalışmalarına yedi yaşında hobi olarak başlayan Bilge Gürer, 2013 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu Piyano Anasanat Dalı tam zamanlı öğrencisi olmak için düzenlenen sınavı başarıyla geçip Doç.Ulviyye Güler ile profesyonel konservatuvar eğitimine başlamıştır . 2016 dan bugüne dek katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalardan birçok ödüller almıştır.

Eğitimi süresince Prof. Ludmil Angelov , Devlet Sanatçısı Hüseyin Sermet , Dr.Marian Sobula , Yuri Sayutkin ile MasterClass’lara katılmıştır.17.Gümüşlük Uluslararası Müzik Festivali’ne Gökhan Aybulus, Jean-Marc Luisada ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Önceki İçerik14. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi
Sonraki İçerikEkim Ayı Etkinlikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz