ADANA’YA SUNA
KAN BÜSTÜ

0
6

Çukurova Sanat Girişimi (ÇSG) öncülüğünde Adana Yazarlarevi’nde yaptırılan Keman Virtüözü Suna Kan’ın büstü sade bir törenle açıldı.
Ömrünü müziğe adamış, ülkemizin adını bütün dünyada bayraklaştırmış Adanalı keman virtiözü Suna Kan’ın büstü-kaidesi heykel sanstçıları Selma Tahberer ile Zafer Onan tarafından yapıldı.
Törende Suna Kan’ın iki öğrencisi viyolonsel sanatçıları Meral Sayın ile Tuğba Özkan da birer konuşma yaparak Suna Kan’ın çeşitli yönlerini anlattılar.
Törende konuşan ÇSG Kurucusu Çetin Yiğenoğlu ise proje danışmanı Meral Sayın ile büstün yapımında girişim destekçisi olan SİLSAN’a, Pehlivan Reklam’aYazarlarevi Derneği yöneticilerine teşekkür etti.
ÇSG tarafından projeye emeği geçenler için hazırlanan “Teşekkür belgeleri” Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç tarafından verildi.
————-
SUNA KAN

Sanatçı Suna Kan, 1936 yılında Adana’da doğdu.
“Harika Çocuk” olarak yeteneği küçük yaşta tespit edilen sanatçı, Türkiye’nin en iyi keman virtüözlerinden birisi olarak tanındı; uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda solist ve başkemancı olarak görev yaptı. 1971’de “devlet sanatçısı” unvanı verildi.
11 Haziran 2023’de hayata gözlerini yumdu.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Suna_Kan

Önceki İçerikÇUKUROVA SANAT GİRİŞİMİ
Sonraki İçerikÇukurova Okulu Kasım programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz